21 lutego 2017

22 lutego gościmy Annę Sosnowską


Fot. Kultura Liberalna
Kolejne spotkanie środowe odbędzie się 22 lutego o 10.00 w pokoju D503 i będzie poświęcone problematyce migracji, wielokulturowych metropolii, etnicznego rynku pracy i relacji rasowo-etnicznych w mieście.
Gościem Gdańskiej Socjologii dzięki wsparciu Oddziału Gdańskiego PTS będzie dr Anna Sosnowska z Ośrodka Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego. W ub. roku wydała książkę 

Książka powstała w wyniku wieloletnich badań Autorki w USA, jest przykładem takiej socjologii, która twardo opierając się na badaniach empirycznych, skrupulatnie sprawdzając kontekst lokalny, dąży do wysnucia wniosków dających się uogólnić, zastosować w innych kontekstach i do innych grup.


Ulica Noble, serce zabytkowego obszaru chronionego, na Greenpoincie. Zima 2006


Dr Anna Sosnowska jest adiunktem w Ośrodku Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego. Prowadzi badania nad migracjami z Europy Wschodniej i innych regionów peryferyjnych do Stanów Zjednoczonych, historycznymi związkami między zacofaniem gospodarczym a migracjami zarobkowymi, metropoliami jako skupiskami migrantów, hipsterów i biznesu. Stypendystka New School for Social Research (1994), Institut für die Wissenschaften vom Menschen (1997), Fulbrighta (2003), Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej (2005, 2007). Opublikowała książkę Zrozumieć zacofanie. Spory historyków o Europę Wschodnią (2004).

1 komentarz:

  1. Anna Sosnowska zaczarowała nas swoim darem opowiadania. Symbioza chasydzkich Żydów i polskich imigrantów w Nowym Jorku kopiująca relacje obecne w południowo-wschodniej Polsce przed II wojną światową jest jedną z ciekawszych tajemnic społeczno-kulturowego trwania, o jakiej kiedykolwiek słyszałam. Odrodzona nagle i obficie bez żadnej ciągłości.
    DRS

    OdpowiedzUsuń